1. Dostęp do świadczenia usług tłumacza migowego
Biuro Rozwoju Gdańska, zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 roku o języku migowym i innych środkach komunikowania się, zapewnia dostęp do świadczenia usług tłumacza języka migowego. Świadczenie jest bezpłatne dla osób uprawnionych.
Osoby uprawnione lub działające na mocy upoważnienia osoby uprawnionej, planujące wizytę w Biurze Rozwoju Gdańska lub zamierzające wziąć udział w wydarzeniu organizowanym przez Biuro Rozwoju Gdańska, są proszone o dokonanie zgłoszenia co najmniej na 3 dni robocze przed tym zdarzeniem (z wyłączeniem sytuacji nagłych):
- osobiście: w sekretariacie Biura Rozwoju Gdańska od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30 (ul. Wały Piastowskie 24, IV piętro, pokój 401),
- mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
- listownie: Biuro Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk,
- telefonicznie (przy pomocy osoby trzeciej): (58) 308-44-44 lub (58) 308-44-45.
Po otrzymaniu zgłoszenia pracownik Biura Rozwoju Gdańska skontaktuje się z zainteresowaną osobą w sposób określony w zgłoszeniu w celu uzgodnienia szczegółów.
2. Pętla indukcyjna
Sala konferencyjna Biura Rozwoju Gdańska (IV piętro, pok. 408), gdzie odbywają się spotkania z mieszkańcami, wyposażona jest w pętlę indukcyjną. Jest ona wsparciem dla osób z aparatami słuchowymi i implantami ślimakowymi. Pętla pozwala lepiej słyszeć i rozumieć mowę – zwłaszcza w miejscach publicznych.
Chcąc skorzystać z pętli, należy przełączyć swój aparat na program T i zająć miejsce objęte jej zasięgiem. Większość aparatów jest wyposażona w ten program, jeśli nie, należy skontaktować się w tej sprawie z protetykiem słuchu.
3. Informacje na temat dostępności budynku oraz zapewnienia asysty przy wejściu do budynku
Biuro Rozwoju Gdańska mieści się w budynku przy ul. Wały Piastowskie 24 w Gdańsku, w pobliżu przystanków komunikacji publicznej (tramwajowych, autobusowych) i Dworca Głównego PKP. Przed gmachem znajduje się parking (płatny w dni powszednie w godzinach 9-17), z jednym oznakowanym miejscem postojowym przeznaczonym dla osób z niepełnosprawnościami.
Budynek jest częściowo dostosowany do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami. Wejście główne jest zlokalizowane od strony ul. Rajskiej. Po prawej stronie od schodów wejściowych znajduje się podjazd prowadzący na poziom -1, skąd na kolejne piętra można dostać się windą. W windzie są oznaczenia w alfabecie Braille’a.
Pomieszczenia Biura Rozwoju Gdańska są rozmieszczone na parterze (poziom 0), czwartym i piątym piętrze. Sekretariat Biura Rozwoju Gdańska, pokoje zespołów urbanistycznych oraz dwie sale konferencyjne znajdują się na czwartym piętrze. Do pomieszczeń BRG na 4 i 5 piętrze można dostać się windą. Przeszklone drzwi do pomieszczeń zlokalizowanych na 4 piętrze są otwierane za pomocą domofonu. Dzwonek znajduje się po lewej stronie drzwi. Pomieszczenia Zespołu Rewitalizacji i Dziedzictwa Kulturowego BRG mieszczą się na podwyższonej części parteru.
Wszystkie pomieszczenia Biura Rozwoju Gdańska są dostępne dla osób z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Biuro Rozwoju Gdańska zapewnia asystę pracownika przy wejściu do budynku. W celu zapewnienia asysty, prosimy o wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne u wyznaczonych osób:
- Jolanta Liedtke - tel. (58) 308-44-44,
- Dariusz Marciniak – tel. (58) 308-44-45.
Osoby planujące wizytę w Zespole Rewitalizacji i Dziedzictwa Kulturowego BRG prosimy o kontakt z:
- Anna Górska – tel. (58) 308-44-28.
Zgłoszenia można dokonać także po przybyciu do budynku, za pośrednictwem pracownika znajdującego się na parterze recepcji.