1. Dostęp do świadczenia usług tłumacza migowego

Biuro Rozwoju Gdańska, zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 roku o języku migowym i innych środkach komunikowania się, zapewnia dostęp do świadczenia usług tłumacza języka migowego. Świadczenie jest bezpłatne dla osób uprawnionych.

Osoby uprawnione lub działające na mocy upoważnienia osoby uprawnionej, planujące wizytę w Biurze Rozwoju Gdańska lub zamierzające wziąć udział w wydarzeniu organizowanym przez Biuro Rozwoju Gdańska, są proszone o dokonanie zgłoszenia co najmniej na 3 dni robocze przed tym zdarzeniem (z wyłączeniem sytuacji nagłych):

  • osobiście: w sekretariacie Biura Rozwoju Gdańska od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30 (ul. Wały Piastowskie 24, IV piętro, pokój 401),
  • mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
  • listownie: Biuro Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk,
  • telefonicznie (przy pomocy osoby trzeciej): (58) 308-44-44 lub (58) 308-44-45.

Po otrzymaniu zgłoszenia pracownik Biura Rozwoju Gdańska skontaktuje się z zainteresowaną osobą w sposób określony w zgłoszeniu w celu uzgodnienia szczegółów.

2. Pętla indukcyjna

Sala konferencyjna Biura Rozwoju Gdańska (IV piętro, pok. 408), gdzie odbywają się spotkania z mieszkańcami, wyposażona jest w pętlę indukcyjną. Jest ona wsparciem dla osób z aparatami słuchowymi i implantami ślimakowymi. Pętla pozwala lepiej słyszeć i rozumieć mowę – zwłaszcza w miejscach publicznych.

Chcąc skorzystać z pętli, należy przełączyć swój aparat na program T i zająć miejsce objęte jej zasięgiem. Większość aparatów jest wyposażona w ten program, jeśli nie, należy skontaktować się w tej sprawie z protetykiem słuchu.

3. Informacje na temat dostępności budynku oraz zapewnienia asysty przy wejściu

Lokalizacja budynku, dojazd i parking

Biuro Rozwoju Gdańska mieści się w budynku przy ul. Wały Piastowskie 24 w Gdańsku, w pobliżu przystanków komunikacji publicznej (tramwajowych, autobusowych) i Dworca Głównego PKP. Przed gmachem znajduje się parking (płatny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9:00-20:00), z dwoma oznakowanymi miejscami postojowymi przeznaczonymi dla osób z niepełnosprawnościami. Osoby niepełnosprawne, posiadające Kartę Parkingową wzoru europejskiego (niebieską), nie płacą za postój jedynie wtedy, gdy parkują pojazdy na miejscach oznakowanych jako zastrzeżone dla osób niepełnosprawnych. W każdym innym przypadku parkowanie pojazdów osób niepełnosprawnych jest płatne zgodnie z obowiązującą taryfą. Osoby niepełnosprawne posiadające gdański identyfikator "N+" (żółty) nie wnoszą opłat, bez względu na zajmowane miejsce parkingowe.

Opis budynku

Budynek jest częściowo dostosowany do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami. Wejście główne jest zlokalizowane od strony ul. Rajskiej. Po prawej stronie od schodów wejściowych znajduje się podjazd prowadzący na poziom -1, skąd na kolejne piętra można dostać się windą. W windzie są oznaczenia w alfabecie Braille’a.

Pomieszczenia Biura Rozwoju Gdańska są rozmieszczone na parterze (poziom 0), czwartym i piątym piętrze. Sekretariat Biura Rozwoju Gdańska, pokoje zespołów urbanistycznych oraz dwie sale konferencyjne znajdują się na czwartym piętrze. Do pomieszczeń BRG na czwartym i piątym piętrze można dostać się windą. Przeszklone drzwi do pomieszczeń zlokalizowanych na czwartym piętrze są otwierane za pomocą domofonu. Dzwonek znajduje się po lewej stronie drzwi.

Pokoje Zespołu Rewitalizacji i Dziedzictwa Kulturowego BRG mieszczą się w korytarzu na podwyższonej części parteru, która nie jest wyposażona w podjazd, zatem spotkania z pracownikami Zespołu Rewitalizacji i Dziedzictwa Kulturowego odbywają się w sali konferencyjnej na IV piętrze po wcześniejszym umówieniu wizyty.

Toaleta dla osób z niepełnosprawnością ruchową i poruszających się na wózkach znajduje się na czwartym piętrze budynku.

Wszystkie pomieszczenia Biura Rozwoju Gdańska są dostępne dla osób z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Asysta pracownika przy wejściu do budynku

W celu zapewnienia asysty pracownika, prosimy o wcześniejsze dokonanie zgłoszenia:

  • mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
  • listownie: Biuro Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk,
  • telefonicznie (przy pomocy osoby trzeciej): (58) 308-44-44 lub (58) 308-44-45,
  • osobiście po przybyciu do budynku, za pośrednictwem pracownika znajdującego się na parterze recepcji.


Wejście do budynku

Boczne wejście dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim

Parter budynku, gdzie znajduje się recepcja, winda oraz Zespół Rewitalizacji i Dziedzictwa Kulturowego

Zespół Rewitalizacji i Dziedzictwa Kulturowego. Na końcu korytarza znajduje się sekretariat zespołu w sali nr 2

IV piętro, wejście do Biura Rozwoju Gdańska, gdzie znajduje się sekretariat w sali nr 401, sale konferencyjne (duża sala 408, mała 416) oraz zespoły urbanistyczne i branżowe